پارسی English


صفحه فيسبوک شرکت صفحه توئيتر شرکت صفحه لينکدين شرکت کانال تلگرام شرکت صفحه گوگل پلاس شرکت صفحه اينستاگرام شرکت صفحه آپارات شرکت بانک اطلاعات
شرکت حامیان صنعت کیمیا ,

امتیاز موضوع:
  • 21 رای - 3.29 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرح توجیهی ( امکان سنجی ) نیروگاه مقیاس کوچک CHP (مولد مقیاس کوچک)
#1

تولید همزمان گرما و برق : ( Combined Heat and Power) : 
تولید همزمان گرما و برق : ( Combined Heat and Power) یا به اخنصار تولید هم‌زمان معروف به CHP، یکی از مهمترین کاربردهای تولید پراکنده است. که عبارت است از تولید همزمان و توام ترمودینامیکی دو یا چند شکل انرژی از یک منبع ساده اولیه می‌باشد.

در مولدهای قدرت امروزی، معمولاً از سوزاندن سوخت‌های فسیلی و گرمای حاصله برای تولید قدرت محوری و سپس تبدیل آن به انرژی الکتریسیته استفاده می‌شود. متداول‌ترین این نوع سیستم‌ها، نیروگاه‌های عظیم برق هستند. در نیروگاه‌های حرارتی که سهم عمده‌ای در تأمین نیاز الکتریسیته جوامع مختلف دارند، به‌طور متوسط تنها یکسوم از انرژی سوخت ورودی، به انرژی مفید الکتریسیته تبدیل می‌شود. در این نوع نیروگاه‌ها، مقدار زیادی انرژی حرارتی از طرق مختلف نظیر کندانسور، دیگ بخار، برج خنککن، پمپ‌ها و سیستم لولهکشی موجود در تأسیسات، به هدر می‌رود. از این گذشته، در شبکه‌های انتقال برق نیز حدود ۱۵ درصد از انرژی الکتریسیته تولیدی، تلف می‌شود. اگر تولید برق در محل مصرف صورت بگیرد، این مقدار اتلاف عملاً وجود نخواهد داشت.

استفاده هرچه بیشتر از گرمای آزاد شده در حین فرایند سوختن سوخت، باعث افزایش بازده انرژی و کاهش مصرف سوخت و در نتیجه کاهش هزینه‌های مربوط به تأمین انرژی اولیه می‌شود.

از گرمای اتلافی بازیافتی از این سیستم‌ها، می‌توان برای مصارف گرمایشی، سرمایشی و بسیاری از فرایندهای صنعتی استفاده کرد. تولید همزمان برق و گرما، می‌تواند علاوه بر افزایش بازده و کاهش مصرف سوخت، باعث کاهش انتشار گازهای آلاینده شود. در CHP، از انرژی گرمایی تولیدی به عنوان منبع انرژی در فرایند تولید قدرت استفاده می‌شود. مصرفکنندگانی که به مقدار انرژی گرمایی زیادی در طول روز نیاز دارند (صنایع تولیدی، بیمارستان‌ها، ساختمان‌ها، دفاتر بزرگ، خشکشویی‌ها و...) می‌توانند برای کاهش هزینه‌های خود به نحوی مطلوب از CHP بهره ببرند.

سابقه تاریخی استفاده از گرمایش مرکزی، به زمان امپراتوری‌های پیشرفته یونان و روم باز می‌گردد. آنها برای اولین بار، آب گرم خروجی از لایه‌های آهکی را با حفر کانال به حمام‌های عمومی، ورزشگاه، قصرها و قلعه‌های نظامی منتقل کردند. در اوایل قرن بیستم، اغلب کارخانه‌های صنعتی، برق مورد نیاز خود را با استفاده از دیگ‌های ذغال‌سوز و ژنراتورهای توربین بخار، تولید می‌کردند. در بسیاری از این کارخانه‌ها، از بخار داغ خروجی در فرایندهای صنعتی استفاده می‌شد به‌طوری که در اوایل ۱۹۰۰ در امریکا، حدود ۸۵درصد از کل توان تولیدی توسط نیروگاه‌های صنعتی در محل مصرف، به صورت تولید همزمان بوده است.

هنگامی که نیروگاه‌های برق مرکزی و شبکه‌های قابل اطمینان برق ساخته شدند، هزینه‌های تولید و تحویل برق، پایین بود و بسیاری از کارخانه‌های صنعتی شروع به خریداری برق از این شبکه‌ها کرده و تولید برق خود را متوقف کردند. دیگر عواملی که در کاهش استفاده تولید همزمان دخیل بودند عبارتند از: قانونمند شدن تولید برق، سهم اندک هزینه‌های خرید برق از شبکه در مجموع هزینه‌های جاری کارخانه‌ها، پیشرفت تکنولوژی‌های دیگ‌های بخار نیروگاهی، فراهم بودن سوخت‌های مایع و گازی در پایین‌ترین قیمت و نبود یا کمبود محدودیت‌های زیست‌محیطی.

در ۱۹۷۳، پس از افزایش هنگفت هزینه‌های سوخت و متعاقب آن بروز بحران انرژی در اغلب کشورهای جهان، روند یاد شده در تولید همزمان، به صورت معکوس آغاز شد. بر اثر کاهش منابع سوخت فسیلی و افزایش قیمت‌ها، این سیستم‌ها که دارای بازده انرژی بالاتری بودند، بسیار مورد توجه قرار گرفتند.

تولید همزمان، علاوه بر کاهش مصرف سوخت، میزان گازهای آلاینده را نیز کاهش می‌دهد. به همین علت، کشورهای اروپایی و امریکا، اقداماتی را در زمینه افزایش استفاده از تولید همزمان، انجام دادند. در سال‌های اخیر نیز تولید همزمان نه‌تنها در صنعت بلکه در دیگر بخش‌های کسب‌وکار توسعه یافته است. انجام پروژه‌های تحقیق و توسعه نیز به پیشرفت‌های مهم تکنولوژی نظیر فناوری پیل سوختیمنجر شده است. امروزه پیل‌های سوختی به یکی از سیستم‌های نوظهور در زمینه تولید انرژی تبدیل شده‌اند.
  

فرایند تولید همزمان برق و گرما
 
در مدل‌سازی سیستم تولید همزمان برق و حرارت، فرض شده است که می‌توان، تلفات ناشی از گازهای داغ خروجی از توربین‌های گازی را به صورت بازیافت حرارت، وارد شبکه تولید همزمان برق و حرارت کرد. انتخاب‌های مطرح برای استفاده از بازیافت حرارت، استفاده از نیروگاه سیکل ترکیبی معمولی برای تولید برق، استفاده از بویلر بازیافت حرارت برای تولید آبگرم و استفاده از توربین بخار پس‌فشاری برای تولید برق و آبگرم است. بر اساس اطلاعات فی موجود، بازده توربین گازی پس از نصب سیستم بازیافت حرارت، از حدود ۳۴ درصد به بیش از ۷۰ درصد افزایش می‌یابد. لذا تلفات توربین‌های گازی از حدود ۶۶ درصد به کمتر از ۳۰ درصد می‌رسد.

سیستم CHP، دارای یک مولد قدرت، مبدل‌های حرارتی بازیافت گرما، ژنراتور، لوله‌ها و اتصالات و دیگر تجهیزات نظیر پمپ‌ها و عایق‌ها و غیره است. اگر این سیستم مجهز به مصارف سرمایشی شود، به یک چیلر تراکمی یا جذبی نیاز دارد. به این نوع سیستم‌ها CCHP یا Trigeneration می‌گویند که از توانایی تولید همزمان برق، گرما و سرما برخوردارند.

مولد قدرت اولیه در سیستم‌های CHP، معمولاً موتورهای احتراقی، توربین گازی، میکروتوربین و پیل سوختی است. کیفیت گرمای خروجی هر یک از این فناوری‌ها، متفاوت بوده و بسته به کاربردهای مختلف و نیاز گرمایشی، می‌توان یکی از آنها را به کار برد. امروزه از نظر هزینه نصب و راه‌اندازی، موتورهای احتراقی دارای پایین‌ترین قیمت و سیستم‌های پیل سوختی با توجه به اینکه هنوز به مرحله تجاری شدن نرسیده‌اند، بالاترین هزینه را دارند.مزایای این سیستم
 
در این سیستم‌ها، بازده انرژی افزایش قابل توجهی می‌یابد. در سیستم‌های معمولی، ۲۰ درصد از انرژی ورودی به انرژی مفید تبدیل می‌شود. این میزان در نیروگاه‌های سیکل ترکیبی به ۴۰ درصد می‌رسد. البته نباید تلفات زیاد انرژی در خطوط انتقال نیرو و مصارف داخلی نیروگاه‌ها را نادیده گرفت. در سیستم CHP حدود ۸۰ درصد از انرژی ورودی به انرژی مفید تبدیل می‌شود. اگر از پیل سوختی استفاده شود، بازده به ۹۰ درصد می‌رسد.

از دیگر مزایای این سیستم، کاهش هزینه‌های انرژی اولیه برای مصرفکنندگان است در سیستم‌های معمولی مصرفکننده مجبور است برق را از شبکه‌های تولید و توزیع برق خریداری کند. برای مصارف گرمایشی نیز باید گاز طبیعی یا فسیلی خریداری شود. در سیستم CHP، مصرفکننده از شبکه برق مستقل شده و چون از گاز و یا سوخت فسیلی در بالاترین حد بهره‌وری استفاده می‌کند، هزینه‌هایش به شدت پایین می‌آیند.

در CHPها، از یک مبدل برای تبدیل برق از DC به AC در خروجی سیستم استفاده می‌شود که باعث یکنواخت شدن و بدون نوسان بودن ولتاژ و فرکانس می‌شود و هیچ آسیبی به دستگاه‌ها و تجهیزات برقی وارد نمی‌آید. در صورتی که برق شبکه‌ها، دارای نوسان ولتاژ و افت فرکانس بوده و مقدار زیادی از انرژی الکتریسیته، از طریق خطوط انتقال نیرو به هدر می‌رود. در CHP از آنجا که برق در محل مصرف، تولید می‌شود، این بخش از تلفات به صفر می‌رسد. تولیدکنندگان برق از این طریق می‌توانند بخشی از برق تولیدی خود را در ساعات اوج مصرف، به شبکه برق بفروشند تولید همزمان گرما و برق، می‌تواند علاوه بر افزایش بازده و کاهش مصرف سوخت باعث کاهش انتشار گازهای آلاینده نیز گردد.

 
مزیتهای سرمایه گذاری در نیروگاهای مقیاس کوچک CHP :

• خرید تضمینی 5 ساله توسط دولت
• کمبود برق کشور در سالهای آتی
• مشاوره , احداث و راه اندازی در مدت 9 ماه
• تامین تجهیزات از برندهای معتبر جهانی با بهترین کیفیت و کمترین قیمت
• بدون نیاز به بازار یابی فروش
• سرمایه گذاری با ریسک پایین و سود تضمینی
• بازگشت کامل سرمایه در کمتر از 4 سالشركت حاميان صنعت كيميا آمادگی دارد، برای صنايع متقاضي، نيروگاههای مقياس كوچک و سيستم های بهينه سازي انرژی را احداث و راه اندازي نمايد، كه در آن صورت قادر خواهد بود خدمات زير را ارائه نمايد:1. انجام مطالعات امکان سنجی و اتصال به شبکه


2. مشاوره اخذ کلیه مجوزهای مورد نیاز جهت احداث مولدهای مقیاس کوچک


3. مشاوره در زمینه تأمین مالی پروژه و اخذ وام از بانکهای دولتی و خصوصی و یا تامین مالی خارجی


4. طراحی الکتریکال و مکانیکال نیروگاه


5. تأمین تجهیزات از برند های معتبر با بهترین کیفیت و کمترین قیمت


6. مدیریت پروژه، نصب و راه اندازی نیروگاه های مقیاس کوچک


برای جزئیات بیشتر به

کانال تلگرام: https://telegram.me/HSKCO1

اینستاگرام: https://www.instagram.com/info.hskco/

لینکدین: https://www.linkedin.com/company/hamian-sanaat-kimia-co-ltd-

آپارات: http://www.aparat.com/hskco

یوتیوب: https://www.youtube.com/channel/UCjpgmJBaEuA3JX1dsj0W7vQ

گوگل پلاس: https://plus.google.com/u/0/b/114087137661199482836/+Iranhsk-co/

فیسبوک: https://www.facebook.com/HSKCO?ref=hl

توئیتر: https://twitter.com/hskco1

وبسایت : http://www.iranhsk-co.com/

  مراجعه فرمایید


در مرحله اول شرکت حامیان صنعت کیمیا به منظور ارزیابی دقیق پروژه و انجام مطالعات امکان سنجی برای احداث نیروگاه مقیاس کوچک با حداکثر استفاده از انرژی های اتلافی طی قراردادی اقدام به مطالعه شرایط حاضر و طراحی سناریوهای مختلف برای اجرای پروژه خواهد نمود. 


شرح خدمات مطالعات به شرح ذيل می باشد
.
مرحله (1) : بررسي نمونه سايت موجود و امکان سنجی
• دسته بندی مصارف و واحدهای مختلف موجود در هر سايت
• مطالعه مدارک و نقشه های واحدهای موجود در هرسايت و استخراج ميزان نياز انرژی
• تعيين انواع انرژی مورد نياز هر سايت با توجه به ماهيت واحد های موجود در آن ( مسكوني، تجاری و ...) با لحاظ كردن طرح توسعه احتمالی آينده
• تعيين نحوه تغييرات مصرف انرژی هر سايت
• جمع بندی مباحث نيازسنجی و تعيين اينكه در سايت مورد نظر، اجرای طرح توليد همزمان مورد نياز است يا خير. در صورت مثبت بودن نتيجه، مراحل ذيل نيز بعنوان امکان سنجی اجرای طرح در مورد سايت انجام خواهد پذيرفت.
• بررسي مسايل اجرائی شامل لوله كشی آب گرم ( يا بخار)، اتصال به شبكه برق، دسترسي به شبكه گاز و ...
• بررسي وضعيت كنونی سايت از نظر داشتن امكاناتي نظير سوله، نيروی فنی بومي، ابزارآلات، تاسيسات مربوط به نصب و راه اندازي و بهره برداری مولد و مانند آن.
• جمع بندی مباحث امکان سنجی و تعيين اينكه در سايت مورد نظر، اجرای طرح توليد همزمان ممكن است يا خير. در صورت مثبت بودن نتيجه، امتياز سايت (اولويت) بر مطالعه فوق تعيين می گردد.
• ارائه اطلاعات فوق در قالب معرفی فرصت سرمايه گذاری.
• بر اساس نتايج بند فوق، سايت توسط كارفرما برای ادامه مطالعات انتخاب خواهد شد. 
مرحله(2): انجام بررسي های فنی و تعيين مشخصات طرح احداث، مولد در سايت(های) فوق
بخش اول: تعيين ظرفيت بهينه مولد مورد نظر و معرفی دستگاه ها و طرح كلی بازيافت حرارت
• تعیین ظرفیت مولد(های) مورد نیاز در هر سایت
• تعیین نحوه استفاده واحدهای مصرف کننده هر سایت از حرارت بازیافتی مولد و معرفی مناسبترین حالت بازیافت از دستگاههای مولد برق جهت دستیابی به راندمان حداکثر
• امکان سنجی بازیافت حرارت از مولد برق جهت مصرف در واحدهای موجود در هر سایت و بررسی توجیه پذیری آن از دیدگاه اقتصادی
• تعیین توان بهینه مولد(های) تولید همزمان با وجود سناریو های مختلفی نظیر حداکثر سازی راندمان مجموعه، کاهش هزینه تمام شده، تولید برق بیش از نیاز سایت و امکان فروش آن و ...
• ارائه نقشه جانمایی کلی مولدها در هر سایت جهت حداقل کردن هزینه های انتقال برق و گرما و با توجه به محدودیتهای فیزیکی
• تعیین دقیق نوع مولد، نوع دستگاههای تولید برق و ظرفیت بهینه هریک با توجه به مطالعات فوق و شرایط سایت(دما، رطوبت، ارتفاع) و نیاز موجود در هر سایت و انتخاب دستگاهها از تولیدات سازندگان مطرح
• معرفی مشخصات فنی کامل دستگاههای مولد برق انتخاب شده و سازندگان آنها و ...
بخش دوم: طراحی شبکه مورد نیاز
• مطالعه شبکه های گاز رسانی، برق رسانی، آب موجود در هر سایت و تعیین شبکه هایی که بایستی تقویت شده یا توسعه داده شوند.
• تهیه طرح اولیه اتصال خروجی الکتریکی مولد به شبکه برق منطقه و معرفی کمبودها و روش رفع آنها
• تهیه طرح کلی لوله کشی مورد نیاز بین مولد و مصرف کننده های حرارت موجود در سایت
مرحله (3): انجام بررسی های اقتصادی و تهیه اطلاعات لازم برای تشریح ابعاد سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران
• اخذ پیشنهاد فنی – مالی از سازندگان دستگاه ها و پیمانکاران نصب و اجرا و مطالعه و بررسی و مذاکره برای تکمیل آنها
• برآوردهای مالی سرمایه گذاری مورد نیاز کل اجرای طرح شامل خرید تجهیزات اصلی و لوازم جانبی، نصب، راه اندازی، بهره برداری، آموزش و ...
• تهیه گزارش های مالی و نحوه استفاده از تسهیلات دولتی، منابع تامین آن ، بانک عامل، میزان سود تسهیلات مذکور و معرفی راهکارهای قانونی جهت دستیابی به این تسهیلات، میزان آورده مورد نیاز سرمایه گذاران و ...
• پیش بینی درآمدهای طرح از زمان شروع بهره برداری تجاری از مولد تولید همزمان جهت اطلاع سرمایه گذاران.
• استخراج مدل مالی طرح برای اطلاع سرمایه گذاران شامل نرخ بازده داخلی (IRR)، دوره بازگشت سرمایه، نرخ بازده آورده (ROE) ، نقطه سربه سر، خالص ارزش فعلی کل سرمایه گذاری و ....
• تهیه کلیات برنامه زمان بندی دوره اجرای طرح برای هر سایت
• شناسايي منابع برای تأمين مالی پروژههای طرف قرارداد
• بررسی قوانین، شرایط و فرصتهای تأمین مالی و سرمایهگذاری 
• عقد قراردادها و يا تفاهمنامههای لازم با سازمانهای مربوطه برای تأمين مالی پروژهها 
• اقدامات اجرايي تأمين مالی پروژهها و شركتها از قبيل مذاكره، سفر، برگزاری نشستها و مراجعه به ادارات و سازمانهای مربوط، ...


مرحله 4: جمع بندی مطالعات و تهیه بسته های فنی – مالی سرمایه گذاری برای سایتهای مختلف
• جمع بندی مطالعات و تهیه گزارش تشریحی از بررسی های انجام شده در مراحل فوق با هدف تهیه، تکمیل و ارائه بسته های فنی – مالی سرمایه گذاری در احداث مولد مقیاس کوچک
• تهیه بسته های سرمایه گذاری

 

نمونه مطالعات امکان سنجی انجام شده
  1-بررسي سابقه متقاضی... 71-1-سوابق ثبتي شركت... 81-1-1-نام و نوع شركت... 81-1-2-تاريخ، شماره و محل ثبت... 81-1-3-سرمايه اوليه ثبت شده. 81-1-4-دفتر مركزي.. 81-1-5-موضوع فعاليت... 81-1-6-محل پروژه : 91-2- مجوز های قانونی... 91-3-بررسي توانمندی های متقاضی... 91-3-1-توانمندی بالقوه يا بالفعل متقاضی برای كسب سهم بازار. 91-3-2-سوابق مالی متقاضی.. 91-3-3-توانمندی های بالقوه و بالفعل فنی.. 101-4-مديريت... 112-صنعت برق و بازار آن.. 122-1-توليد برق.. 132-1-1-ترکيب نيروگاهی.. 162-1-1-1- نيروگاه های بخاری... 162-1-1-2- نيروگاه های گازي... 172-1-1-3- نيروگاه های چرخه ی ترکيبی... 182-1-1-4- نيروگاه های برقابی... 192-1-1-5- نيروگاه های ديزلی... 202-1-1-6- نيروگاه های تجديد پذير. 202-1-2-قدرت عملی.. 202-1-2-1- قدرت و توليد سرانه.. 222-1-3-توليد انرژی برق.. 232-1-4-مصرف داخلی نيروگاه ها 242-1-5-سوخت مصرفی نيروگاه ها 252-1-6-ارتقاء امنيت توليد در فصل زمستان.. 262-1-7-ضريب ذخيره توليد.. 282-1-8-برنامه تعميرات واحدهای نيروگاهی.. 282-1-9-ساخت داخل تجهيزات نيروگاهی.. 302-1-10-مولد مقياس کوچک.... 332-1-10-1- استفاده از مولدين مقياس کوچک در شهرک های صنعتی... 362-1-10-2- توليد همزمان برق و حرارت... 382-2-شبکه توزيع.. 392-2-1-توسعه شبکه های انتقال و فوق توزيع.. 422-2-2-تعميرات خطوط انتقال نيرو. 492-2-3-ساخت داخل تجهيزات خطوط و پستهای انتقال و فوق توزيع.. 512-3-مصرف برق.. 522-3-1-مديريت مصرف برق.. 542-3-2-مصارف انرژی الكتريكي در بخش‌های مختلف... 582-3-2-1- بخش خانگی... 582-3-2-2- بخش عمومی... 592-3-2-3- بخش كشاورزي... 592-3-2-4- بخش صنعتی... 592-3-2-5- بخش ساير مصارف... 602-3-2-6- روشنايي معابر. 602-3-3-تراز بار و انرژی.. 642-3-4-عوامل موثر بر بار. 662-3-4-1- تاثير پارامترهای محيطی... 662-3-4-2- تاثير عامل زمان بر مصرف... 692-3-4-3- تاثير تغيير ساعت تابستانی... 712-3-5-منحنی تداوم بار. 712-3-6-پيش بينی بار. 732-3-7-پيش بينی بار پس از تجديد ساختار. 752-4-اقتصاد برق.. 762-4-1-قيمت‌گذاری برق.. 782-5-موانع و راهکارهای توسعه بهينه صنعت برق.. 792-6-نگاهی به آينده صنعت برق ايران.. 832-6-1-پيشبينی وضعيت بار. 882-6-2-تغييرات و پيشبينی بار. 892-6-3-پيشبينی بار مصرفی.. 892-6-4-تعرفه برق در ايران.. 902-6-5-موافقتنامه تبديل انرژی.. 932-7-توليد پراكنده (Distributed Generation). 952-8-1-حالت‌های مختلف سرمايه‌‌گذاری.. 982-8-1-1- حمايت دولت از توليد برق توسط بخش خصوصي... 983-بررسي فنی و تكنولوژيكي طرح.. 1003-1-هدف از اجرای طرح.. 1013-2-پيش نيازهای استفاده از سيستمهای توليد انرژی و حرارت بازده بالا.. 1063-3-مشخصات پروژه. 1073-3-1-بررسي مشخصات جغرافيايي محل پروژه و نيازمنديهای مهم آن.. 1073-3-1-1- موقعيت جغرافيايي، محدوده منطقه آزاد ارس.... 1073-3-1-2- آب و هوا 1103-3-1-3- برق.. 1163-2-1-4- گاز. 1183-4- مشخصات سيستم CHP انتخابی... 1193-4-1-بررسي انواع سيستمهای توليد انرژی و حرارت بطور همزمان.. 1193-4-1-1- بازيافت حرارت از توربين گازي (Gas Turbine Heat Recovery). 1203-4-1-2- بازيافت از موتورهای رفت و برگشتي (Reciprocating Engines). 1223-4-1-3- بازيافت از توربينهای زيرکشدار (Extraction Condensing). 1233-4-1-4- بازيافت از توربينهای پس فشاری (Back-Pressure Turbine). 1233-4-1-5- بازيافت از سيکل ترکيبی (Combined Cycle). 1243-4-1-6- ميکروتوربينها (Micro turbine). 1253-4-2-بررسي معايب و مزايای سيستمهای مختلف CHP.. 1263-4-3-مشخصات موتور گازي و سيستم CHP مورد استفاده. 1283-4-3-1- قدرت نامی موتور. 1283-4-3-2- نوع سوخت مصرفی... 1293-4-3-3- ميزان مصرف سوخت... 1293-4-3-4- سيستم خنک کنندگی... 1303-4-3-5- سيستم استارت موتور. 1303-4-3-6- سيستم تنظيم دور موتور. 1313-4-3-7- نوع گاز مصرفی و فشار آن.. 1323-4-4-مشخصات موتور گازي شرکت MTU به عنوان سيستم CHP انتخابی.. 1333-4-4-1- مشخصات موتور ژنراتور. 1333-4-5- ملزومات و تمهيدات نحوه اتصال به شينه 20 KV.. 1543-4-5-1- نصب تابلوی کنترل ژنراتور. 1543-4-5-2- بخش حفاظت الکتريکی و رله های حفاظتي... 1563-4-5-3- تجهيزات اندازه گيری (measurnig). 1573-4-5-4- باتری و باتری شارژر. 1583-4-5-5- ترانسفورماتور توزيع تبديل کننده ولتاژ. 1583-4-5-6- مشخصات تابلوی اينکامينگ بين CHP و شينه 20kV: 1583-5- محيط زيست در صنعت برق.. 1593-5-1- سياست های تقليل پيامدهای محيط زيستي در بخش برق.. 1623-5-2- نظام مديريت محيط زيست(EMS) در صنعت برق: 1623-5-3- سامانه ايمني، بهداشت و محيط زيست ( HSE) در صنعت برق: 1633-6-محاسبه نرخ خريد تضمينی برق.. 1663-7- هزينه‌های سرمايه‌گذاری طرح.. 1673-7-1- زمين.. 1683-7-2- محوطه سازي و ساختمان.. 1693-7-3- ماشين الات... 1693-7-4- انشعابات... 1703-7-5- وسايل اداری.. 1713-7-6- هزينه های متفرقه و پيش بينی نشده. 1723-7-7- هزينه های قبل از بهره برداری.. 1723-8-سرمايه در گردش.... 1733-9-زمان‌بندی اجرای طرح.. 1743-10-هزينه‌های توليد.. 1763-10-1- مواد اوليه. 1763-10-2- حقوق و دستمزد. 1773-10-3- بيمه. 1783-10-4- تعمير و نگهداری.. 1783-10-5- تبليغات و بازاريابی و فروش.... 1793-10-6- استهلاک... 1793-10-7- هزينه متفرقه و پيش‌بينی نشده. 1803-11-هزينه های ثابت و متغير. 1804-بررسي مالی طرح.. 1824-1-شاخصهای مالی طرح.. 1834-2-نتايج بررسي مالی طرح.. 186
مشخصات تماس:شرکت حامیان صنعت کیمیا


ایمیل: info@iranhsk-co.com


لینک تماس با ما

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تماس با ما:

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، نبش خسرو، مجتمع الماس غرب، واحد 110

تلفن: 44277189 (021) و 11-44266510 (021)

فکس: 44387366 (021)

پست الکترونیک: info@iranhsk-co.com

تمامی حقوق اين سايت متعلق به شرکت حاميان صنعت کيميا می باشد.

مطالب شرکت را در شبکه های اجتماعی دنبال کنيد.

صفحه فيسبوک شرکت صفحه توئيتر شرکت صفحه لينکدين شرکت صفحه تلگرام شرکت
صفحه گوگل پلاس شرکت صفحه اينستاگرام شرکت صفحه آپارات شرکت بانک اطلاعات