خدمات طراحی وب سایت و فضای مجازی

چرا این روز ها داشتن یک وب سایت و اپلیکیشن برای موفقیت کسب و کار مهم است؟

ضرورت داشتن وب سایت و اپلیکیشن چیست ؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی کیفیت و سبک زندگی مردم نیز تغییر کرده است و تکنولوژی در تمام ابعاد زندگی وارد شده و کلیه امور را تحت تاثیر خودش قرار داده است. در تمام مسائل سعی بر این بوده تا از تکنولوژی به نحوی استفاده شود تا کیفیت زندگی را بهتر کند و مشکلات را برطرف کند.

در این بین مدیریت کسب و کار ها نیز از این قائده مستثنی نبوده و دستخوش تغییرات فراوانی بوده است. بهطوری که داشتن یک وب سایت برای کسب و کار خود تبدیل به امری ضروری شده است.

اما با پیشرفت  هر روزه تکنولوژی و وابستگی بیشتر مردم به اینترنت فعال بودن فقط یک وب سایت ، دیگر کافی نیست . بلکه باید بر اساس درخواست مخاطبین خود پیش رفت.

همچنین با محبوبیت روز افزون گوشی های موبایل هوشمند و استفاده بیشتر مردم از موبایل برای رفع نیاز های روزمره خود، نیاز به اپلیکیشن های موبایل برای توسعه کسب و کار خود و پاسخ به نیاز مخاطبین امری ضروری است .

اما این نیازها ، به داشتن یک وب سایت و اپلیکیشن ختم نمی شود . طبق آخرین آمار بدست آمده بیش از یک میلیارد وب سایت در سراسر دنیا فعال می باشند .

همچنین بیش از 3 میلیون اپلیکیشن در مارکت های مختلف برای عرضه قرار داده شده است. حال مسئله این است چگونه بین این همه وب سایت و اپلیکیشن دیده شویم و مخاطب خود را پیدا کنیم.

طی سالهای اخیر در این خصوص شغلهای مختلفی برای این منظور ایجاد شدهاست. زیرا این یک فرآیند  به نسبت پیچیده  است و نیاز به تخصص دارد .

به طور مثال شما برای یک طراحی سایت صنایع دستی خوب نیازمند افرادی با تخصصهای مختلف هستید.

از جمله برنامه نویس Back-End ، برنامه نویس Front-End ، طراح و متخصص UI/UX همچنین برای ساخت اپلیکیشن نیاز به برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید و برنامه نویس IOS می باشید.

که هر کدام از این شاخه ها نیازمند کار گروهی و مدیریت درست است . اما باز هم کار به اینجا ختم نمی شود .

بعد از طراحی وب سایت و اپلیکیشن تازه شروع کار است.

زیرا این کد های زیبا حالا نیازمند پشتیبانی و نگهداری می باشند همچنین برای دیده شدن و جلب مخاطب باید از یک تیم دیجیتال مارکتینگ کمک گرفت . زیرا این تیم مارکتینگ است که بر اساس تحلیل بازار و تجربه خود ، استراتژی کسب و کار شما را مشخص میکند.

مقدار سرمایه مورد نیاز را به شما اعلام میکند . و بر اساس آنالیز داده ها  ، برنامه های لازم جهت بازاریابی در حوزه دیجیتال را به شما معرفی می کند .

که این موارد شامل فعالیت در شبکه های اجتماعی و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی مختلف ، بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو ، استفاده از ظرفیت های گوگل برای تبلیغات کلیکی و نمایشی و ده ها مورد مختلف جهت برند سازی و آگاهی مخاطبان از برند کسب و کارمان می شود.

همه موارد ذکر شده در بالا نیازمند نیروی انسانی متخصص و پر انرژی می باشد. به همراه مدیر توانمندی که بتواند اعضای این تیم را رهبری کند .

اگر قرار باشد کلیه این فعالیتها را خود شما انجام دهید دیگر زمانی برای فعالیتهای کسب و کار خود ندارید . در این راستا شرکتهای مختلفی شکل گرفتند که کلیه این فعالیتها را برای شما انجام می دهند  و شما با سپردن کار به این شرکتهای با تجربه در وقت و سرمایه خود صرفه جویی خواهید کرد. مهم است که در انتخاب پیمانکار خود دقت لازم را داشته باشید .

زیرا شرکتهای زیادی وجود دارند که از بی اطلاعی افراد سوء استفاده کرده و با جلب اعتماد قرارداد هایی با قیمت های نجومی می بندند.

در صورتی که نه تخصص لازم و نه تجربه کافی برای انجام این کار دارند . در این صورت یا قادر به انجام پروژه نیستند . و در نهایت شما با صرف وقت فراوان و تحمل ضرر مالی فرصت های خود را از دست می دهید. و یا ممکن است این افراد بعد از قرارداد بستن با شما کار را به یک شرکت مادر تخصصی ارائه دهند.

که آنها با هزینه کمتر این پروژه را انجام می دهند و آن شخص فقط نقش یک دلال را دارد. که در این صورت نیز شما مجبور به پرداخت پول بیشتر می شوید .

و همچین از مزیت پشتیبانی و مشاوره نیز محروم می شوید . برای پیدا کردن شرکت تخصصی خوب باید حتما به آن شرکت مراجعه کنید . و فضای کاری آنها و نیرو انسانی آنها را آنالیز کنید . نمونه کارها و موفقیتهای آن شرکت را در پروژه های مختلف بررسی کنید .

دستاورد ها و جایزه های مختلفی که آن شرکت داشته را مورد ارزیابی قرار دهید تا به نتیجه دلخواه برسید. همانطور که ذکر شد در دنیای امروز فعالیت در حوزه دیجیتال و اینترنت برای موفقیت بیشتر کسب و کارمان امری ضروری است.

پس بهتر است کار را به کاردان سپرده تا در وقت و سرمایه خود صرفه جویی نماییم.

طراحی وبسایت طراحی اپلیکیش خدمات سئو خدمات دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) تولید محتوا