خدمات مالی و حسابداری برای شرکتها و پروژه ها

اهمیت حسابداری و مدیریت مالی برای شرکت‌های کوچک و پروژه ها

موفقیت تمامی کسب‌ وکارها به یک دانش مالی مؤثر بستگی دارد. اهمیت این موضوع در شرکتهای کوچک و متوسط و صاحبین مشاغل و استارتاپ ها نیز بیشتر می باشد چرا که توان مالی و نقدینگی پایین این شرکت ها نیازمند مدیریت مالی قوی و تصمیمات حسابداری به موقع می باشد .
خدمات حسابداری ، خدمات مالی ، خدمات مالیاتی ، خدمات حسابرسی ، نرم افزار حسابداری از جمله خدمات در زمینه امور مالی و حسابداری می باشد که خدمات حسابداری از اصلی‌ترین مواردی است که یک کسب وکار در حال رشد به آن نیاز دارد.
در بعضی مواقع شرکتها بدون دانش فنی و حسابداری اقدام به خرید نرم افزار حسابداری نامناسبی برای کسب و کار خود کرده و بعد از مدتی به ضعف های آن پی میبرند یا در مواقعی که حجم فعالیت پایین دارند به علت عدم وجود یک حسابدار به اختلافات مالی بزرگی با شرکای خود بر میخورند .  زمانی فر میرسد که غرق در مشکلات مالی و حسابداری تصمیم به استخدام یک حسابدار میگیرند و باید هزینه فرصت از دست رفته خد را پرداخت کنند .

پیروی از اصول حسابداری می‌تواند تمامی شرکت‌های بزرگ و کوچک را به اهداف کوتاه و بلند مدتشان برساند. حسابداری تنها به مدیریت اعتبارات و بدهی‌ها خلاصه نمی‌شود؛ بلکه در تمامی تصمیم‌گیری‌های آینده نقش دارد. برای مثال، کنترل حساب‌های دریافتنی به تحلیل رفتار مشتری به لحاظ بازپرداخت بدهی‌ها کمک می‌کند. شناسایی مشتریان بدحساب، بودجه بندی دقیق برای کشف ناکارآمدی در برنامه‌های عملیاتی، آگاهی از تغییرات بازار از طریق بررسی تغییرات ناگهانی در هزینه و درآمد فروش و بسیاری از موارد دیگر، از جمله فواید حسابداری هستند.

یکی از اصلی‌ترین مواردی که مدیر یا صاحب کسب‌وکار با آن سروکار دارد، مدیریت جریان وجوه نقد، به ویژه چرخه‌ی تبدیل وجوه نقد است؛ این چرخه درواقع همان توانایی شرکت در تبدیل فاکتورهای مشتریان به پول نقد و تسویه‌ی حساب‌های دریافتنی است.

چرخه‌ی سرمایه در گردش رابطه‌ی نزدیکی با چرخه‌ی تبدیل وجوه نقد دارد. سرمایه در گردش به معنای گردش وجوه نقد و سایر دارایی ها در جهت کسب‌وکار و روند عادی تجارت شرکت است. سود خالص و نهایی شرکت به توانایی شرکت در مدیریت سرمایه در گردش و چرخه‌ی تبدیل وجوه نقد بستگی دارد.

مالیات از دیگر مواردی است که نیاز به حسابداری را چندین برابر می‌کند. ثبت اسناد حسابداری برای گزارش‌های مالیاتی می‌تواند اطلاعات مهمی را در اختیار مدیر یا صاحب شرکت قرار بدهد. صورت‌های مالی ماهانه یا فصلی، صورت جریان وجوه نقد، ترازنامه و صورت سود و زیان باعث می‌شود که تصویر دقیق‌تری از سابقه‌ی شرکت و برای پیشرفت آن ایجاد شود.

گاهی اوقات مدیران شرکت در خصوص حسابداری شرکت های کوچک و استارتاپ خود دچار مشکلاتی بزرگ مالیاتی به دلیل عدم اطلاع کافی می شوند .

به تمامی مدیران توصیه می شود در همان بدو تاسیس شرکت نوپای خود را با زیرساخت حسابداری قوی و اقدامات قانونی و مالیاتی و انجام تکالیف قانونی و مالیاتی صحیح به اهداف والا برسانند .
گزارشات مالی خاص مدیریت ، گزارش نقدینگی ، گزارش چک ، گزارش مالی ، گزارش سود و زیان ، ترازنامه ، تراز آزمایشی ، بیلان ، گردش حساب ، صورتحساب ، مرور حسابها ، صورت تطبیق حساب ، مغایرت گیری حساب ، مغایرت گیری بانک ، میزان فروش ، میزان خرید ، حداقل انبار ، حداکثر انبار ، حد سفارش و …. تماما می توانند از فواید داشتن حسابدار باشد و همچنین می توانند گزارشهایی باشند که مورد نیاز مدیریت باشند گاهی اوقات درک گزارش مورد نیاز مدیریت توسط حسابداران مشکل است بهتر است بگوییم زبان مدیریت مجموعه در بیان خواسته هایش با درک حسابدار براساس آموخته هایش متفاوت است در چنین مواقعی بهتر است افرادی باشند که با تجربه خود نیازهای مالی و حسابداری شرکتها را رفع کنند .

 

 

 

پرونده مالیاتی گواهی مالیات بر ارزش افزوده اظهارنامه مالیاتی عملکرد صورت معاملات فصلی صورتهای مالی خدمات مرتبط با حسابرسی کدینگ حسابها حقوق و دستمزد تحریر دفاتر قانونی