در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • ناشناس
  میهمان
  تعداد نوشته 921

  عنوان طرح: طرح توجیهی ( امکان سنجی)در و پنجرهPVC

  PVC windows

  خلاصه مشخصات محصول و کاربرد ها:

  محصول مورد نظر، در و پنجره هاي پي وي سي (Poly Vinyl Choloride) مي باشد كه يك واحد توليدي در اين زمينه، علاوه بر محصولات فوق مي تواند به توليد سقف هاي كاذب، پارتيشن و …. (از جنس پي وي سي) اقدام نمايد . همچنين لازم به ذكر است كه اين در و پنجره هاي توليدي به همراه شيشه م يباشد . چرا كه سيل كردن در و پنجره هاي پي وي سي بسيار با اهميت مي باشد لذا مي بايست اين محصولات به همراه شيشه توليد گردند.

  ز بدو ورود در و پنجره هاي پي وي سي به بازار جهاني، قابليت هاي مطلوب پروفيل هاي پي وي سي در ساخت و نصب، تنوع رنگ، صرفه اقتصادي با در نظر گرفتن تمام ي جوانب )انرژي، نصب، نگهداري و (.. و مقاومت در شرايط متنوع آب و هوايي دست به دست هم داده و به تدريج چوب و فولاد و آلومينيوم را از صحنه اين صنعت خارج مي سازد. رشد عظيم توليد در و پنجره هاي پي وي سي در بسياري از كشورهاي(كشورهاي پيشرفته ) جهان و رواج كار برد آن در صنعت ساختمان مؤيد اين گفته است . دليل اين رواج، برتري هاي متعدد و مزاياي آشكار )در ادامه بدان اشاره خواهد شد ( اين محصول در قياس با انواع ديگر در و پنجره هاست.

  با توجه به مزاياي ذكر شده، در و پنجره هاي پي وي سي در موارد زير كاربرد دارند :

  دماهاي كاربردي ٦٢تا ٨١ + درجه سانتيگراد

  در توليد انبوه ساختمان سازي و به صورت درق و پنجره هاي پيش ساخته

  مكان هايي كه نمي خواهيم انتقال حرارت و برودت يا انتقال صوت زيادي داشته باشيم )كليه ساختمان هاي با تلفات حرارتي زياد و ساختمان هاي واقع در مناطق پر سر و صدا)

  مكان هايي كه نمي خواهيم از طريق درزها هيچگونه هوايي به داخل يا خارج نشت كند و جهت حذف آلودگي هاي هوايي نظير اطاق هاي تميز، اطاق هاي جراحي، آزمايشگاه ها و امثالهم

  به دليل تنوع در رنگ هاي مختلف و به خاطر وجود روكش هاي بسيار زيبا، در كاربرد هاي لوكس و ساختمان هاي شيك و مدرن

  خلاصه بازار:

  با توجه به اينكه ميزان نياز به توليد در و پنجره با ساخت و ساز ارتباط مستقيم دارد لذا براي برآورد تقاضا مي بايست از آمار مساحت زيربناي ساخت استفاده شود . از طرفي نيز براساس معيار سازمان بهينه سازي مصرف سوخت و انرژي، حدود ١٠ الي ١٥ درصد زير بناي ساخت را م ي توان به عنوان مساحت مورد نياز پنجره در نظر گرفت . همچنين بر اساس برنامه ده ساله وزارت مسكن شهرسازي، ميزان نياز به پنجره هاي داراي خاصيت صرفه جويي در مصرف انرژي با استفاده از شاخص سازمان بهينه سازي مصرف سوخت و انرژي انجام شده است . بنابراين با اخذ نظر از كارشناسان به نظر مي رسد حدود ٢٠ درصد از زير بناي مساحت را مي توان به در و پنجره اختصاص داد. در اين بخش از گزارش جهت برآورد دقيق تقاضاي در و پنجره از دو روش استفاده شده است . در روش اول تقاضا برحسب تعداد پروانه هاي ساختماني صادر شده و با توجه به تعداد واحد مسكوني برآورد گرديده است اما در روش دوم با توجه به مصوبه وزارت مسكن و شهرسازي، ميزان تقاضاي در و پنجره هاي با خاصيت صرفه جويي در انرژي(در و پنجره هاي مورد بحث در گزارش)در سال هاي آتي برآورد شده است.

  فرایند تولید:

  از آنجايي كه در روش هاي خاص فرم دهي PVC از جمله اكسترود ، كلندر، تزريق، پرس از طريق فرم دهي مذاب، همچنين فرم دهي خميري از طريق پوشش )نقاشي)و غوطه وري، درجات مختلفي در سرعت فرم دهي و سياليت مواد مذاب ايجاد مي گردد . از اين رو فرم دهي PVC مذاب، نوساناتي در درجه حرارت و تنش ايجاد مي گردد كه قابليت فرم دهي و نتيجتاً كيفيت قطعات ساخته شده را تحت تأثير قرار مي دهد. لذا در فرايند تزريق در مقايسه با فرايند اكسترودر از PVC با غلظت كمتر استفاده م یگردد.

  در بكارگيري و فرايند ذوب معمولاٌ از پي وي سي به صورت كلوخه، گرانول (دانه ) و پودر استفاده مي شود. پي وي سي نرم در درجه اول به صورت كلوخه و در بعضي موارد بشكل گرانول استفاده مي گردد و در تهيه كامپاند از پي وي سي سخت ترجيحاٌ پودر پي وي سي بكار م ي رود. بنابر اين مواد اوليه همچنين فرمولاسيون مواد در اين فرايند در تهيه محصول مطلوب بسيار حائز اهميت است.

  بنابر اين مي توان اينگونه بيان نمود كه PVC از جمله مواد پلاستيكي و صنايع مهمي است كه بوسيله اكسترودر در توليد لوله، پروفيل، شيلنگ، روكش كابل و عايق مورد استفاده قرار مي گيرد . رشد فرايند اكسترودينگ در چند دهه اخير به نحوي بوده است كه در آن صنعت PVC بعنوان پيشتاز تلقي مي گردد.

  جدول خلاصه سرمايه گذاری:

  عنوان

  در و پنجرهPVC

  ظرفيت طرح

  210 هزار عدد (معادل ٢٠١٦ تن در سال)

  مواد اوليه

  PVC

  محل تامين ماده اوليه

  داخلی

  موارد استفاده محصول

  كاربرد ساختماني

  محل اجراي طرح

  همدان ، خوزستان ، آذربايجان

  بررسي بازار

  قيمت جهانی

   

  ميزان واردات

  72 تن از کشور ترکیه

  توليد كنندگان داخلي

  9 واحد تولیدی مجموع ظرفیت ها1154470متر مربع

  كمبود كشور درسالهاي آتي

  حداقل 3 میلیون عدد

  امكان كسب بازار صادراتي

  دارد

  مباحث اقتصادي طرح

  ميزان اشتغال زايي (تعداد كل كاركنان)

  68

  تعداد روزهاي كاري

  300

  مساحت زمين

  m230000

  قيمت فروش محصول

  متوسط قيمت هر متر مربع در و پنجره هاي پي وي سي در داخل ٥٠٠٠٠٠ ريال

  فروش ساليانه

   

  سرمايه ثابت

   

  ارزي (یورو)

  8521800

  ريالي(ميليون ريال)

  31019

  مجموع)ميليون ريال(

  139246

  سرمايه در گردش

   

  سرمايه كل

   

  تسهيلات بانكي بلند مدت

  ارزي

   

  ريالي

   

  كل

   

  تسهيلات بانكي كوتاه مدت

   

  نرخ بازگشت داخلي كل سرمايه گذاري(IRR)

   

  نقطه سربسر

   

  دوره برگشت سرمايه

   

  نرخ تسعير ارز

  هر یورو معادل 12700 ریال

   

  جدول مشخصات طرح موجود:

  کد طرح

  سال انجام طرح

  طبقه بندی

  فرمت موجود

  تعداد صفحات

  BA863017

  86

  صنایع شیمیایی

  pdf

  67

   

   

  توضیح:

  1- اطلاعات بازار از منابع معتبر شامل آمار وزارت صنعت، معدن تجارت، اداره گمرک، مراجع دانشگاهی و توليدکنندگان صنايع مشابه و نرم و استاندارد های موجود در این زمینه تهیه شده است.

  2-  اطلاعات فنی از مراجع معتبر مانند دائره المعارف های مهندسی، استعلامات اخذ شده از سازنده ها، شرکت های داخلی و خارجی مستندات ها و پیشنهادات رسمی تهیه شده است.

  3- محاسبات و تحلیل های اقتصادی بر اساس فرمت بانک صنعت و معدن و با استفاده از نرم افزار کامفار(comfar ) تهیه شده است.

  4- برخی از گزارشات فوق در مجوعه این شرکت تهیه نشده است و این شرکت صرفا جهت کمک به سرمایه گذاران محترم طرح های فوق را گردآوری نموده است.

  لینک دانلود

  مشخصات تماس:

  شرکت حامیان صنعت کیمیا

  ایمیل: info@iranhsk-co.com

  لینک تماس با ما

  موبایل: 09126809553

   

   

   
   
   

   

   
   
   
در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.