در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • ناشناس
  میهمان
  تعداد نوشته 921

  [size=medium]پيگمنتها سفيد[/size]

  مواد معدني فلزات سرب روي تيتانيوم مي باشند. و وقتي کاملا سفيد به نظر خواهند رسيد که تمامي طول موجهاي قابل ديد تابش بر خود را منعکس نمايند. از ميان پيگمنت هاي سفيد فقط کربنات بازي سرب و اکسيد روي هستند که خصلت واکنش پذيري با اسيد هاي موجود در بعضي از رزينها را دارندو بقيه رنگدانه هاي سفيد بي اثرند

  فيلم حاصل از پيگمنت سفيد به غير از اکسيد روي مصرفي بر سطوح بيروني در دراز مدت حالت زردي يا يلوئينگ به خود ميگيرند.بنابراين استفاده از حدود 10 درصد اکسيد روي همراه ديگر پيگمنتهاي سفيد به علت جذب اشعه نور خورشيد نه تنها زرد گرايي فيلم را به کلي از بين خواهد برد بلکه از فاسد شدن فيلم نيز جلوگيري ميکند.از کربنات بازي سرب بعنوان استابلايزر استفاده مي گردد.

  [size=small]اکسيد روي:[/size]

  از اکسيد روي جهت جهت کنترل کپک زدگي يلويينگ ساييدگي گچ و خاک شوندگي فيلم استفاده مي نمايند. از عيوب آن مصرف بيش از حد آن در ساخت يک رنگ مقاومت فيلم حاصل را در برابر آب کاهش مي دهد و ثانيا در هواي در هواي رطوبتي وآغشته بهSO2 به سولفات روي تبديل که اين امر نه تنها باعث جوش زدگي فيلم بلکه رنگ رويه بعدي را بصورت لايه اي از خود جدا خواهد کرد.اکسيد روي بر اثر گرما به رنگ زرد در مي آيد و سرد بلعکس.

  [align=center]Zinc-oxide.jpg[/align]

  ليتوپن:

  مخلوط 29% سولفيد روي و 71%سولفات باريم مي باشد.در مقابل نور خورشيد حساسيت دارد و به رنگ سياه تبديل ميشود.اين مشکل را مي توان با افزايش حدود 15% نمک کبالت برطرف نمود. ليتوپن به همراه TiO2 علاوه بر ارزاني اثرات جانبي مفيد ديگري از قبيل برس خوري بهتر،يکنواختي بهتر و براقيت عالي بر جاي ميگذارد.

  [align=center]Lithopone.jpg[/align]

  اکسيد آنتي موان:
    امروزه ازآن بيشتر در ساخت رنگهاي نسوز و يا تاخير انداز حرارت استفاده مي کنند.

  [align=center]Antimony-oxide.jpg[/align]

  دي اکسيد تيتانيم:
    در دو نوع روتايل و آناتاز موجود است. نوع روتايل 20 الي 30 درصد قدرت پوشش بيشتري از نوع آناتاز دارد نوع آناتاز با اينکه سفيد تر است اما جهت ساخت مصارف بيروني بعلت ميل به گچي شدن توصيه نمي شود براي شناسايي مقداري از آن را با اسيد سولفوريک مرطوب نموده سپس چند قطره پراکسيد ئيروژن اضافه کرده ايجاد رنگ نارنجي يا زرد مايل به نارنجي مي کند.

  [align=center]Titanium-Dioxide.jpg[/align]

  اکستندرها:
    پيگمنتهاي سفيد معدني هستند که بعلت داشتن ضريب شکست بسيار پايين فاقد هرگونه پوششي بوده و بعلت پايين آوردن قيمت حفظ ماتي و جلوگيري از ته نشيني و تنظيم ويسکوزيته مصرف ميشوند.اکستندرها (فيلر) هايي که قدرت جذب روغن بيشتري دارند ممکن است به جهت افزايش ويسکوزيته در رنگ مورد استفاده قرار گيرند مثل کربناتها و سيليکات ها و سولفات ها.

  [align=center]filer.jpg[/align]

  کربنات کلسيم(گچ سفيد):
    اين فيلر از آنجاييکه اندکي بازي است، ميبايستي با رزينهاي اسيدي و با پيگمنتهاي رنگي از قبيل کرم سبز و موليبيدات نارنجي که با بازها حساسيت دارند بکار نرود.

  [align=center]Calcium-Carbonate.jpg[/align]

  سولفات باريم (باريت)(بلانک فيکس):
    وزن ظاهري زياد و داراي جذب روغن کم است و بنابراين در رنگ سريع تهنشين شده وجهت جلوگيري ازتهنشيني آن ميبايستي از مواد ضد تهنشيني مثل استئارات آلومينيوم استفاده نمود.نوع طبيعي به باريت معروف است از آنجاييکه جذب روغن کمي دارد خاصيت پرکنندگي خوبي داشته جهت افزايش پيگمنت به بايندر در رنگهاي مات و نيمه مات ترافيک استفاده ميگردد .بدون اينکه باعث افزايش ويسکوزيته گردد.باريت حفظ براقيت سمباده خوري و استفاده در رنگ هاي مقاوم مواد شيميايي است.نوع مصنوعي يا رسوبي آن به بلانک فيکس معروف است.يون باريم اين فيلر در رزينهاي وينيلي عمل تثبيت کنندگي را ايفا مي کند.

  [align=center]Barium-sulfate.jpg[/align]

  تالک (سيليکات منيزيم):
    بيشتر در رنگهاي رويه مصرف دارد و در مقابل اسيد و باز خنثي است و در رزينها بسادگي خيس شده نيازي به آسياب نمي باشد .از اين فيلر بعنوان قابليت سمباده خوري و همچنين يک عامل مات کننده بکار ميرودذراتشان سوزني شکل و به آساني تهنشين ميشوند و زود هم پخش مي شوندسختي و چسبندگي خوبي به فيلم ميدهند به همين دليل در رنگهاي ترافيک مصرف دارد.استفاده از آن در رنگهاي سفيد که باساچمه هاي استيلي پرميل مي شوند مناسب نبوده زيرا بعلت مقاومت در برابر سايش باعث تيرگي رنگ سفيد مي شوند.

  [align=center]Talc.jpg[/align]

  سيليکات آلومينوم(کائولين يا خاک چيني):
    به علت خصلت ميل مرطوب پذيري با آب در ساخت رنگهاي امولسيوني و پلاستيک جهت ايجاد برس خوري و يکنواختي و افزايش مقاومت در مقابل آب و از لحاظ شيميايي نيز خنثي هستند.در رنگ پلاستيک کائولين قابليت پخشي در مدت انبار بودنو کنترل خوردگي قوطي و مقداري خاصيت پوششي دارد.که ميتوان 10 الي 20 از حجم پيگمنت سفيد رنگهاي پلاستيک و اکرليک و يا حتي آلکيد رابا سيليکات جايگزين کرد و جهت جلوگيري از حالت جدايي رزين پلي وينيل استات و پيگمنت ها در دراز مدت در رنگهاي پلاستيک بکار ميرود و گاهي از آن بعنوان ماده ضد سايش استفاده ميکنند.

  [align=center]Aluminum-silicate.jpg[/align]

  سيليکات مضاعف آلومينوم و پتاسيم(ميکا):
  به رنگ طوسي و مغز پسته اي بوده در رنگهاي پلاستيک باعث چسبندگي و برس خوري بهتر و در رنگهاي روغني باعث کنترل گچ و خاک شوندگي ميشود. رل اصلي ميکا در اصل بر اثر ميکس باعث سهولت پخش سريعتر پيگمنت تهنشين شده در هنگام مصرف ميگردد همچنين از آن ميتوان در صورت خراب نکردن حالت ليفينگ جهت کاهش قيمت رنگهاي آلومينيومي نوع ليفينگ استفاده نمود. اما در مقابل رنگي که حرارت و آتش مد نظر باشدحضور ميکا واقعا لازم و کارش بسيار مفيد است.

  [align=center]Mica.jpg[/align]

  سيليس يا سيليک:
  در رنگهاي ترافيک و اپوکسي کف و مقاوم در مقابل سايش مصرف ميگرد.

  [align=center]silicates.jpg[/align]

  • سيليس طبيعي :
   بعلت بد پخش شدن مصرف کم دارد و جذب روغن بسيار کم داردو در ساخت پوليشها ورنگهاي مصرفي بر کف منازل و عرشه کشتيها (بعلت مقاومت سايشي استفاده ميگردد).
  • نوع دياتومه :
   قدرت جذب روغن زياد بهمين خاطر در رنگهاي مات و نيمه مات مصرف ميگردد.در رنگهاي پلاستيک و عايق حرارت نيز استفاده ميگردد. بخاطر نوع شکل جهت مصرف در رنگهاي مقاوم در مقابل آب و مواد شيميايي مناسب نبوده و بعکس جهت ساخت رنگهاي نفوذ پذيري و نشري مناسبند و از ايجاد کراکينگ در فيلم نيز جلوگيري بعمل مي آورند.
  • سليس طبيعي :
   غير قابل حل درآب و مقاوم در مقابل بسياري از مواد شيميايي ميباشد. قدرت مات کنندگي و قدرت جذب روغن بالايي دارد و در رنگهاي پلي استر غير اشباع مانع از شره شدن رنگ ميگردد از اين فيلر در لاک ها و وارنيش ها ي مات مخصوص چوب و ترکيبات پوليش کننده استفاده فراوان مي گردد.

  پنبه نسوز (آزبست):
  اين فيلر سيليکات هاي معدني هستندکه ترکيب آنان از سيليکات هاي منيزيم ساده گرفته تا کمپلکسهاي سيليسي منيزيم و آهن و سديم متغير است .که بصورت اليافهاي پشمي با قدرت جذب روغن بسيار زياد بيشتر در رنگهاي عايق حرارتي و رنگهاي آسفالت پشت بام ها مصرف ميگردد.

  [align=center]Asbestos.jpg[/align]

  استئارات آلومينوم:
    بعنوان يک ماده روان سازنده و پخش کننده مصرف ميگردد واز آنجاييکه تمايل زيادي به ژل کردن رزينها دارد و بايد به مقدار کم مصرف شود. مقدار مصرفي آن حدود 25% کل وزن پيگمنت مصرفي نتايج رضايت مندي دارددر ساختمان بتونه ها از حالت بليدينگ و جدا شدن رزين از پيگمنت جلوگيري بعمل مي آورد. از ديگر خواص آن دفع آب و افزايش ويسکوزيته و ضد تهنشيني خصوصا در بتونه ها مي باشد و از آن بعنوان ضد کف در حفاري چاه ها نفتي نيز استفاده مي شود.

  [align=center]Aluminum-stearate.jpg[/align]

  سيليکات کلسيم:
    قدرت جذب روغن متوسط از آن ميتوان بعنوان بافر در ساخت رنگهاي لاتکس استفاده نمود باعث افزايش پوشش در بيشتر رنگهاي محلول در آب ميگردد. از نوع مصنوعي ان مي توان بعنوان يک ماده مات کننده نيز استفاده کرد.

  [align=center]Calcium-silicate.jpg[/align]

  [align=justify][size=large]شرکت کیمیا گستران واردکننده و عرضه کننده انواع پیگمنتهای اکسید های آهن ، تیتان و پیگمنتهای آلی می باشد[/size][size=large].[/size][/align]
  [align=justify][size=large] [/size][/align]
  [align=justify][size=large] [/size][/align]
  [align=justify][size=large]تیتان،دی اکسید تیتانیوم،پیگمنت های ارگانیک ، پیگمنت های غیر ارگانیک ، پیگمنت های معدنی ، پیگمنت های آلی ، پیگمنت های اکسید آهن ، دوده، مواد اولیه صنعت نساجی ، صنعت رنگ ، صنعت پلاستیک و مستر بچ ، صنعت چاپ و مرکب ، موزائیک، سنگ مصنوعی، چرم سازی، لولزم آرایشیو[/size][size=large][/size][/align]
  [align=justify][size=large] [/size][/align]
  [align=justify][size=large]فروش به صورت عمده و خورده[/size][/align]
  [align=justify][size=large] [/size][/align]
  [align=justify][size=large] [/size][/align]
  [align=justify][size=large]با ما تماس بگیرید[/size][/align]
  [align=justify][size=large] [/size][/align]
  [align=justify][size=large] 09126809553 [/size][size=large]آزرمی[/size][/align]

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.